Ривалите стравуваат од новиот „дрим-тим“ на Нови Београд

Београд

Српското ватерполо доби „дрим-тим“ во екипата на Нови Београд, кој денес ги претстави членовите на првата екипа. 

„За мене е голема привилегија да се вратам во Белград и да играм ватерполо на врвно ниво“, рече капитенот Душан Мандиќ.

Покрај Мандиќ, боите на Нови Београд ќе ги бранат Виктор и Страхиња Расовиќ, Гојко и Душко Пијетловиќ, Никола Јакшиќ, Радомир Драшовиќ, Ангелос Влахопулос, Ѓорѓе Вучиниќ, Жоао Педро Фернандеш, Ника Шусијашвили, Драшко Гогов, Петар Томиќ, Мирослав Перковиќ, Василије Мартиновиќ, Матија Влаховиќ и Петар Митровиќ.

Клубот ќе се натпреварува во домашното првенство и Купот, регионалната лига и Лигата на шампионите, во која вторпат по ред ќе биде домаќин на завршницата.