ВИДЕО: Спектакуларна размена помеѓу Ѓоковиќ и Надал, која го донесе првиот сет за Србинот

Новак Ѓоковиќ Рим

Ѓоковиќ и Надал го одиграа можеби најубавиот сет поен за оваа година. Спектакуларна размена на двата тенисери, која на крај му го донесе првиот сет со 7-5 на Србинот. 

Рафа се врати во мечот со ран брејк во вториот сет.