Скопски и битолски двојки ќе ја делат правдата на Ф4 во Купот

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ги објави судиските парови кои ќе ја делат правдата на завршниот Ф4-турнир во Купот на Македонија во машка и женска конкуренција.

Сите доаѓаат од Скопје и Битола. Кај мажите сите судиски двојки се од главниот град, додека кај дамите два од трите меча ги добија судии од Битола.

  • Ф4 Куп на Македонија (мажи)

Еурофарм Пелистер 2 - Вардар 1961
Димитар Георгиевски и Дејан Георгиевски (Скопје)

Еурофарм Пелистер - Бутел Скопје
Исмаил Металари и Ненад Николовски (Скопје)

ФИНАЛЕ
Ѓорѓи Начевски и Славе Николов (Скопје)

  • Ф4 Куп на Македонија (жени)

ЖРК Куманово - ЖРК Металург
Марија Илиева и Силвана Карбеска (Скопје)

ЖРК Чаир - ЖРК Ѓорче Петров
Методија Илиевски и Михајло Илиевски (Битола)

ФИНАЛЕ
Димитар Митревски и Благојче Тодоровски (Битола)

Завршниот турнир во Купот стартува со полуфиналињата кај мажите на 13 мај (петок), а ден подоцна закажани се женските полуфиналиња (14 мај). Финалињата се играат на 15 мај. Сите натпревари се во салата „Јасмин“ во Кавадарци.

Најнови вести од
Куп на Македонија, Македонија