Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 МонпелјеМонпелје 5 5 0 0 171:140 +31 10
Плејоф
2 Кадетен ШафхаузенКадетен Шафхаузен 1 5 4 0 1 149:135 +14 8
Плејоф
3 ГепингенГепинген 1 5 3 0 2 162:141 +21 6
Плејоф
4 БенфикаБенфика 5 2 0 3 144:143 +1 4
5 Veszprem-FelsoorsVeszprem-Felsoors 1 5 1 0 4 151:185 -34 2
6 Татран ПрешовТатран Прешов 1 5 0 0 5 138:171 -33 0
Плејоф
Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Висла ПлокВисла Плок 10 9 0 1 311:258 +53 18
Плејоф
2 Фуксе БерлинФуксе Берлин 10 8 0 2 314:269 +45 16
Плејоф
3 ТулузТулуз 10 6 1 3 292:265 +27 13
Плејоф
4 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 10 3 1 6 286:286 0 7
5 Татран ПрешовТатран Прешов 1 10 2 0 8 240:308 -68 4
6 ВинтертурВинтертур 1 10 1 0 9 271:328 -57 2
Плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ГОГ Гудме ХандболГОГ Гудме Хандбол 10 7 1 2 340:297 +43 15
Плејоф
2 БенфикаБенфика 1 10 7 1 2 336:311 +25 15
Плејоф
3 НантНант 1 10 5 3 2 304:266 +38 13
Плејоф
4 ЛемгоЛемго 10 5 2 3 319:312 +7 12
5 КоксКокс 1 10 1 1 8 257:331 -74 3
6 Чеховски МедведиЧеховски Медведи 1 10 1 0 9 239:278 -39 2
Плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ФлензбургФлензбург 5 4 0 1 166:149 +17 8
Плејоф
2 Екс ПровансЕкс Прованс 5 3 0 2 157:154 +3 6
Плејоф
3 ИстадсИстадс 1 5 3 0 2 158:157 +1 6
Плејоф
4 Валур РејкјавикВалур Рејкјавик 1 5 2 1 2 169:170 -1 5
5 ФТЦ БудимпештаФТЦ Будимпешта 5 1 1 3 171:176 -5 3
6 БенидормБенидорм 5 1 0 4 151:166 -15 2
Плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 МагдебургМагдебург 10 9 1 0 317:267 +50 19
Плејоф
2 СавехофСавехоф 10 6 0 4 313:297 +16 12
Плејоф
3 Нексе НашицеНексе Нашице 10 5 0 5 295:300 -5 10
Плејоф
4 ГорењеГорење 1 10 4 1 5 284:306 -22 9
5 Натурхаус Ла РиохаНатурхаус Ла Риоха 1 10 3 1 6 307:317 -10 7
6 Екс ПровансЕкс Прованс 10 1 1 8 290:319 -29 3
Плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Нексе НашицеНексе Нашице 5 5 0 0 173:143 +30 10
Плејоф
2 ГранољерсГранољерс 5 3 0 2 165:153 +12 6
Плејоф
3 СкјернСкјерн 5 3 0 2 152:144 +8 6
Плејоф
4 СпортингСпортинг 5 3 0 2 156:154 +2 6
5 БалатонфуредиБалатонфуреди 5 0 1 4 138:163 -25 1
6 АлплаАлпла 5 0 1 4 139:166 -27 1
Плејоф
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Фуксе БерлинФуксе Берлин 5 5 0 0 179:134 +45 10
Плејоф
2 СкандерборгСкандерборг 5 4 0 1 163:140 +23 8
Плејоф
3 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 5 3 0 2 149:140 +9 6
Плејоф
4 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 5 2 0 3 143:162 -19 4
5 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 5 0 1 4 136:160 -24 1
6 Агуаш СанташАгуаш Санташ 5 0 1 4 124:158 -34 1
Плејоф
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 НимНим 10 5 2 3 290:274 +16 12
Плејоф
2 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 10 5 2 3 271:248 +23 12
Плејоф
3 Кадетен ШафхаузенКадетен Шафхаузен 10 4 3 3 282:277 +5 11
Плејоф
4 СпортингСпортинг 10 5 1 4 290:279 +11 11
5 АЕК АтинаАЕК Атина 10 4 0 6 274:283 -9 8
6 ТатабањаТатабања 10 3 0 7 254:300 -46 6
Плејоф