ФОТО: Жизел Бундхен со утешна прегратка за Том Брејди по тешкиот пораз во Супер Боул 52

Жизел и Брејди

Жизел Бундхен, еден од најпознатите модели во светот, не ја прекина традицијата и покрај поразот на својот сопруг, Том Брејди во Супер Боул 52 против Филаделфија. Атрактивната Бразилка сподели емотивна фотографија на Инстаграм на која го прегрнува квотербекот на Њу Ингланд, а воедно и не заборави да испрати честитки до победничката екипа.

Ова беше трет пораз за Брејди во финалните натпревари на НФЛ, но и покрај тоа тој планира да ја продолжи кариерата, иако во август ќе наполни 41 година.

 

Let’s go Pats!!!!

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on