ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификации за Лига на шампиони
1 ШкупиШкупи 33 23 7 3 66:21 +45 76
Квалификации за Конференциска лига
2 Академија ПандевАкадемија Пандев 33 19 7 7 55:32 +23 64
Квалификации за Конференциска лига
3 ШкендијаШкендија 33 16 13 4 49:25 +24 61
4 Македонија ЃПМакедонија ЃП 33 17 6 10 46:44 +2 57
5 РеноваРенова 1 33 12 12 9 42:29 +13 48
6 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 1 33 12 11 10 33:33 0 47
7 Брегалница ШтипБрегалница Штип 33 12 9 12 45:47 -2 45
8 РаботничкиРаботнички 33 13 4 16 29:35 -6 43
Бараж за опстанок
9 СкопјеСкопје 33 9 8 16 27:45 -18 35
Бараж за опстанок
10 ТиквешТиквеш 33 9 7 17 36:38 -2 34
Испаѓање
11 БорецБорец 33 5 6 22 25:66 -41 21
Испаѓање
12 ПелистерПелистер 33 2 8 23 16:54 -38 14
Квалификации за Лига на шампиони
Квалификации за Конференциска лига
Бараж за опстанок
Испаѓање