NBA Summer League

Primary tabs

Најнови вести

Табели

НБА Летна Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Мајами ХитМајами Хит 3 3 0 0 268:232 +36 0
1 Сан Антонио СпарсСан Антонио Спарс 3 2 0 1 277:257 +20 0
1 Бостон СелтиксБостон Селтикс 4 4 0 0 393:323 +70 0
2 Детроит ПистонсДетроит Пистонс 4 4 0 0 387:318 +69 0
2 Мемфис ГризлисМемфис Гризлис 3 2 0 1 250:235 +15 0
2 Лос Анџелес ЛејкерсЛос Анџелес Лејкерс 4 2 0 2 358:381 -23 0
3 Минесота ТимбервулвсМинесота Тимбервулвс 4 4 0 0 365:319 +46 0
3 Јута ЏезЈута Џез 3 2 0 1 238:237 +1 0
3 Сакраменто КингсСакраменто Кингс 3 1 0 2 266:265 +1 0
4 Кливленд КавалирсКливленд Кавалирс 3 0 0 3 228:264 -36 0
4 Њу Орлеанс ПеликансЊу Орлеанс Пеликанс 4 3 0 1 367:308 +59 0
4 Голден Стејт ВориорсГолден Стејт Вориорс 4 1 0 3 320:334 -14 0
5 Мајами ХитМајами Хит 4 3 0 1 647:557 +90 0
6 Далас МавериксДалас Маверикс 4 3 0 1 389:349 +40 0
7 Бруклин НетсБруклин Нетс 4 3 0 1 347:324 +23 0
8 Мемфис ГризлисМемфис Гризлис 4 3 0 1 604:567 +37 0
9 Лос Анџелес КлиперсЛос Анџелес Клиперс 4 3 0 1 341:326 +15 0
10 Голден Стејт ВориорсГолден Стејт Вориорс 4 3 0 1 558:567 -9 0
11 Оклахома Сити ТандерОклахома Сити Тандер 4 3 0 1 326:322 +4 0
12 Феникс СансФеникс Санс 3 2 0 1 253:257 -4 0
13 Сакраменто КингсСакраменто Кингс 4 2 0 2 637:620 +17 0
14 Торонто РепторсТоронто Репторс 4 2 0 2 340:325 +15 0
15 Милвоки БаксМилвоки Бакс 4 2 0 2 370:357 +13 0
16 Сан Антонио СпарсСан Антонио Спарс 4 2 0 2 613:597 +16 0
17 Јута ЏезЈута Џез 4 2 0 2 572:576 -4 0
18 Вашингтон ВизардсВашингтон Визардс 4 2 0 2 317:328 -11 0
19 Чикаго БулсЧикаго Булс 4 2 0 2 318:339 -21 0
20 Хјустон РокетсХјустон Рокетс 4 2 0 2 349:380 -31 0
21 Денвер НагетсДенвер Нагетс 3 1 0 2 235:247 -12 0
22 Орландо МеџикОрландо Меџик 4 1 0 3 331:332 -1 0
23 Њујорк НиксЊујорк Никс 4 1 0 3 364:366 -2 0
24 Шарлот ХорнетсШарлот Хорнетс 4 1 0 3 341:350 -9 0
25 Атланта ХоуксАтланта Хоукс 4 1 0 3 307:322 -15 0
26 Портланд Треил БлејзерсПортланд Треил Блејзерс 4 1 0 3 350:369 -19 0
27 Филаделфија 76ерсФиладелфија 76ерс 4 1 0 3 351:382 -31 0
28 Кливленд КавалирсКливленд Кавалирс 4 1 0 3 535:612 -77 0
29 КинаКина 4 1 0 3 290:361 -71 0
30 ХрватскаХрватска 4 0 0 4 285:333 -48 0
31 Лос Анџелес ЛејкерсЛос Анџелес Лејкерс 4 0 0 4 617:687 -70 0
32 Индијана ПејсерсИндијана Пејсерс 4 0 0 4 305:384 -79 0