Денешни натпревари

14. коло

СРЕ, 8 февруари 2023

Најнови вести

Табела

АБА Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ПартизанПартизан 18 16 0 2 1689:1367 +322 34
Плејоф
2 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 17 16 0 1 1487:1198 +289 33
Плејоф
3 БудуќностБудуќност 1 18 12 0 6 1572:1425 +147 30
Плејоф
4 ФМПФМП 1 18 12 0 6 1631:1541 +90 30
Плејоф
5 Цедевита ОлимпијаЦедевита Олимпија 17 12 0 5 1499:1359 +140 29
Плејоф
6 ЗадарЗадар 18 9 0 9 1604:1589 +15 27
Плејоф
7 Студенски центарСтуденски центар 18 9 0 9 1540:1612 -72 27
Плејоф
8 Мега ЛексМега Лекс 18 7 0 11 1518:1565 -47 25
9 СплитСплит 18 7 0 11 1438:1554 -116 25
10 ЦибонаЦибона 18 7 0 11 1432:1632 -200 25
11 ИгокеаИгокеа 3 17 5 0 12 1417:1496 -79 22
12 МорнарМорнар 1 17 5 0 12 1439:1564 -125 22
Плејоф за испаѓање
13 Борац ЧачакБорац Чачак 1 18 4 0 14 1419:1573 -154 22
Испаѓање
14 МЗТ СкопјеМЗТ Скопје 1 18 3 0 15 1421:1631 -210 21
Плејоф
Плејоф за испаѓање
Испаѓање