Европско Првенство (Ж)

Primary tabs

Најнови вести

Табели

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БелорусијаБелорусија 1 3 2 0 1 185:163 +22 5
2 ШпанијаШпанија 1 3 2 0 1 220:169 +51 5
3 ШведскаШведска 3 1 0 2 183:211 -28 4
4 СловачкаСловачка 3 1 0 2 176:221 -45 4
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 СрбијаСрбија 3 3 0 0 258:207 +51 6
2 ИталијаИталија 3 2 0 1 235:214 +21 5
3 Црна ГораЦрна Гора 3 1 0 2 206:219 -13 4
4 ГрцијаГрција 3 0 0 3 173:232 -59 3
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БелгијаБелгија 1 3 2 0 1 210:188 +22 5
2 Босна и ХерцеговинаБосна и Херцеговина 1 3 2 0 1 215:200 +15 5
3 СловенијаСловенија 3 2 0 1 220:220 0 5
4 ТурцијаТурција 3 0 0 3 162:199 -37 3
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ФранцијаФранција 3 3 0 0 261:173 +88 6
2 РусијаРусија 3 2 0 1 205:216 -11 5
3 ХрватскаХрватска 1 3 1 0 2 209:234 -25 4
4 ЧешкаЧешка 1 3 0 0 3 176:228 -52 3