Најнови вести

Табела

Евролига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ОлимпијакосОлимпијакос 29 21 0 8 2455:2195 +260 42
Плејоф
2 Реал МадридРеал Мадрид 29 20 0 9 2436:2255 +181 40
Плејоф
3 БарселонаБарселона 29 19 0 10 2313:2215 +98 38
Плејоф
4 МонакоМонако 29 19 0 10 2402:2335 +67 38
Плејоф
5 ФенербахчеФенербахче 28 17 0 11 2335:2237 +98 34
Плејоф
6 МакабиМакаби 29 16 0 13 2393:2376 +17 32
Плејоф
7 ПартизанПартизан 29 16 0 13 2432:2362 +70 32
Плејоф
8 БасконијаБасконија 29 15 0 14 2473:2420 +53 30
9 ЖалгирисЖалгирис 29 15 0 14 2187:2248 -61 30
10 ВаленсијаВаленсија 29 14 0 15 2380:2461 -81 28
11 Анадолу ЕфесАнадолу Ефес 29 14 0 15 2359:2330 +29 28
12 Виртус БолоњаВиртус Болоња 29 13 0 16 2261:2345 -84 26
13 Олимпија МиланоОлимпија Милано 28 12 0 16 2050:2123 -73 24
14 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 29 12 0 17 2183:2259 -76 24
15 Баерн МинхенБаерн Минхен 29 11 0 18 2227:2308 -81 22
16 ПанатинаикосПанатинаикос 29 10 0 19 2251:2357 -106 20
17 Алба БерлинАлба Берлин 29 8 0 21 2290:2438 -148 16
18 АсвелАсвел 29 8 0 21 2174:2337 -163 16
Плејоф