Железарец го совлада Јувентус Серава во најавата за Куп финале

Шампионот во шампионатот во футсал Железарец синоќа забележа нова победа, овој пат против најголемиот конкурент Јувентус Серава со 7-2.

Во последната минута код натпреварот голманот Антонио Петровски го погоди празниот гол на Јувентус Серава, постигнувајќи го љубулејниот 200-ти гол за Железарец во овој шампионат.

Со оваа победа Железарец стигна до 73 освоени бодови, а остануваат до крајот уште две кола. Овие две екипи Железарец и Јувентус Серава ќе го одиграат финалето од Купот на Македонија на 29. мај во Битола.