ВИДЕО: Жиру ги вивна „росонерите“ кон скудетото!

Екипата на Милан постигна гол кај Сасуоло (0-1) во клучниот дуел во битката за титула во Серија А со градскиот ривал Интер.

Се играше 17. минута од натпреварот во Реџо Емилија, кога Оливие Жиру успеа да ја смести топката во мрежата на противникот.

  • Голот на Оливие Жиру против Сасуоло: 

Милан ќе биде шампион ако го победи или ремизира со Сасуоло, без разлика од резултатот на натпреварот меѓу Интер и Сампдорија.

Состави

Алесио Дионизи

4-3-3

    Стефано Пиоли

    4-2-3-1