ВИДЕО: Стефан Ристовски не ги остава фудбалерите – пее химна и навива од дома!

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски поради повреда не е меѓу националниот тим, но и покрај тоа, тој не ги остава колегите сами.

А-селекцијата од десниот бек добива поддршка преку ТВ. Ристовски објави видео, на кое ја пее химната заедно со фудбалерите во еден глас, пред гостувањето против Лихтенштајн на „Рајнпарк“.

Во продолжение, поглендете ја објавата на десниот бек:

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Napred momci @ffmacedonia

A post shared by Stefan Ristovski (@stefan_ristovski_13) on