ВИДЕО: Стефан и Џани не се само бекови, пак ја покажаа својата музичка страна

Селекцијата на Македонија во фудбал ја израдува нацијата и се пласира на прво Европско првенство со победата во Тбилиси кај Грузија од 0-1. 

Огромно славје следеше по завршувањето на натпреварот, како во таборот на репрезентацијата, така и по македонските улици. За миг сите заборавија на секојдневието и го поздравија подвигот на Македонија. 

Момците на Игор Ангеловски денес во хотелот во Скопје си одржаа приватна забава со жива музика, а моментот го искористија бековите Стефан Ристовски и Езџан Алиоски. Двајцата играчи зедоа инструменти и ги покажаа своите таленти. 

  • Видеото од свирката на Стефан и Џани: 

Времето за одмор и славје бргу мина бидејќи Ангеловски ќе мора да ја спреми репрезентацијата за неделниот дуел со Естонија на националната арена, а потоа и за патувањето на Кипар и мечот со Ерменија.