СТАРТНИ СОСТАВИ: Шкупи со Ѓорѓиев, Атедунџи и Ламане во напад на Шамрок

Гоце Седлоски и Стивен Брадли, тренерите на Шкупи и Шамрок Роверс, ги одредија стартните состави пред реваншот од третото квалификациско коло во Лигата на Европа.

Кај чаирчани има принудни промени, затоа што Цефас и Хамиди се суспендирани, а во првиот тим се враќа Блертон Шеји кој ја одлежа суспензијата поради картони.

ШКУПИ (4-3-3): Наумовски, Тимовски, Фаустин, Маргвелашвили, Шеји; Али, Алварез, Куевен; Ѓорѓиев, Адетунџи, Ламане

Кај Шамрок Роверс, има три измени во однос на претходната средба, по една во секоја линија.

ШАМРОК (3-5-2): Манус; Харе, Клири, Грејс; Лајонс, О'Нил, Ватс, Тауел, Фин; Гафни, Грин

Натпреварот на Арената „Тодор Проески“ стартува од 21:00. Првиот меч во Република Ирска заврши со резултат 3-1 за Шамрок.