ВИДЕО: Слалом за паметење на Тео Хернандез во стилот на Меси и Марадона

Милан чека повеќе од една деценија на титула во Серија А. Фановите на тимот од „Сан Сиро“ беа сведоци на нова победа овој викенд и тоа против Аталанта на домашен терен.

Трите бода ја задржаа екипата на Стефано Пиоли на врвот. Еден од погодоците за триумф беше дело на Тео Хернандез. Одличниот дефанзивец покажа одлична брзина и со слалом ја насамари цела одбрана на гостите и погоди за конечни 2-0.

Интер ќе ја пречека Сампдорија и ќе се надева на помош од Сасуоло кој е домаќин на Милан во последното коло од италијанскиот шампионат.

Состави

Стефано Пиоли

4-2-3-1

    Gian Piero Gasperini

    3-4-2-1