Шкендија протестира: Имаше ли пенал во финишот за шампионот? (ВИДЕО)

Првото соочување на Шкендија и Шкупи оваа сезона во Првата фудбалска лига заврши без голови, но имаше серија на возбудувања пред двата гола. Чаирчани ја погодија пречката преку Цветановски, а тетовчани бараа пенал во финишот.

При еден старт на Сангхор во последните моменти од дуелот, играта не беше прекината и покрај протестирањето на домашните фудбалери.

  • Спорниот момент на натпреварот Шкендија - Шкупи:

Академија Пандев е лидер по шест одиграни кола со 13 бода, еден повеќе од Струга Трим Љум.