ВИДЕО: Роналдо плачеше додека се интонираше португалската химна

Роналдо плач

Кристијано Роналдо го започна мечот против Гана од првата минута, а при интонирањето на португалската химна покажа голема емоција.

Капитенот на Португалија заплака пред настапот на петтиот Мундијал во својата кариера. Екс фудбалерот на Манчестер Јунајтед со многу наталожен притисок во последните денови „пукна“ пред да почне да се тркала топката.

Роналдо беше стрелец на првиот погодок во триумфот над Гана во првото коло од СП 2022.

Состави

Фернандо Сантос

4-1-4-1

    Ото Адо

    5-4-1