Роналдо не можеше да се помири: По мечот бараше да му се препише голот на Бруно (ВИДЕО)

Роналдо

Кристијано Роналдо славеше при првиот гол на Португалија против Уругвај, но на крај заслугата му беше препишана кај Бруно Фернандеш.

Првиот голгетер на Португалците по натпреварот не можеше да сфати зошто голот не беше запишан на негово име. Дури и протестираше, покажувајќи кон својата глава, тврдејќи дека ја зафатил топката на патот до уругвајската мрежа.

Португалската репрезентација со втората победа на Мундијалот обезбеди пласман во нокаут фазата. Првото место ќе го задржи, ако избегне пораз од Јужна Кореја во третото коло.

Состави

Фернандо Сантос

4-3-3

    Диего Алонсо

    3-5-2