ВИДЕО: ОРИГИ ПОГОДИ ЗА 4-0 - Ливерпул пред портите на финалето во ЛШ!

Невнимателноста на одбраната на Барселона им овозможи на фудбалерите на Ливерпул да стигнат до целосен пресврт.

Александер-Арнолд брзо го изведе корнерот, а Дивок Ориги се најде на вистинското место и небранет од никого погоди за 4-0.

  • Погледнете го погодокот на Ориги:

На Каталонците им се заканува втора тешка елиминација во Лигата на шампионите, по минатогодишната од Рома.