ВИДЕО: Нов „кралски“ карамбол и гол на Варан во Лисабон

По половина час на „Жозе Алвеладе“ во Лисабон, Реал Мадрид поведува против Спортинг со 0-1. Стрелец на голот е Французинот Рафаел Варан по една среќна асистенција на Кристијано Роналдо во голема гужва по корнерот на „кралевите“. 

Овој меч е посебен за Кристијано Роналдо, кој се соочува со својот матичен клуб.