ФОТО: Навиката да се слика по гаќи, Кристијано Роналдо ја повтори вчера по натпреварот со Спортинг

Кристијано Роналдо ѓаќи

Кристијано Роналдо беше стрелец на израмнувачкиот погодок во 89. минута, во пресвртот на Реал Мадрид против екипата на Спортинг Лисабон. Португалецот ја посети соблекувалната на својата бивша екипа и по навика одново се сликаше само по ѓаќи.

Ова стана честа навика на Кристијано Роналдо по натпреварите, а воедно и добра реклама за неговата нова линија на долна облека.