ВИДЕО: Мурињо „полуде“ од радост по голот на Ел Шарави и победата на јубилејот!

Јубилејниот илјадити натпревар како професионален тренер, Жозе Мурињо го прослави на луд и неспецифичен начин. Имено, Рома се мачеше да го скрши отпорот на Сасуоло и дури во 91. минута дојде до победа од 2-1. Замената која на средина од вториот дел Мурињо ја внесе во игра, Стефан Ел Шарави постигна прекрасен гол, со пласиран удар со десната нога.

Португалецот со спринт како во најдобрите денови, го прослави голот во прегратките на сите свои фудбалери веднаш под трибината на најверните фанови на Рома.

  • Голот на Ел Шарави и радоста на Жозе Мурињо:  

Во илјада натпревари како шеф на стручниот штаб, Мурињо има 639 победи и 25 освоени трофеи.  

Состави

Жозе Мурињо

4-4-2

    Алесио Дионизи

    4-4-2