ФОТО: Многумина го оспорија голот, но има доказ дека Кавани не е во офсајд

Екипата на Манчестер Јунајтед многу доцна го скрши отпорот на Вест Хем и победи со 1-0 во 23. коло на Премиер лигата. 

Со погодокот на Маркус Рашфорд „црвените ѓаволи“ дојдоа до трите бода, а на голот му следеше драма. Имено, Единсон Кавани беше асистент, па беше навистина близу да биде во офсајд позиција. 

  • Голот на Рашфорд против Вест Хем Јунајтед: 

ВАР проверуваше и ги израдува играчите на Манчестер Јунајтед, но милиметри го делеа да биде во недозволена позиција. Видео технологијата утврди дека Кавани не е поблизу до голманот од дефанзивниот играч и голот за победа важеше.

Состави

Ралф Рангник

4-3-3

    Дејвид Мојс

    4-2-3-1