Европско првенство

Primary tabs

Денешни натпревари

Најнови вести

Табели

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ИталијаИталија 1 1 0 0 3:0 +3 3
2 ШвајцаријаШвајцарија 1 0 1 0 1:1 0 1
2 ВелсВелс 1 0 1 0 1:1 0 1
4 ТурцијаТурција 1 0 0 1 0:3 -3 0
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БелгијаБелгија 1 1 0 0 3:0 +3 3
2 ФинскаФинска 1 1 0 0 1:0 +1 3
3 ДанскаДанска 1 0 0 1 0:1 -1 0
4 РусијаРусија 1 0 0 1 0:3 -3 0
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АвстријаАвстрија 1 1 0 0 3:1 +2 3
2 ХоландијаХоландија 1 1 0 0 3:2 +1 3
3 УкраинаУкраина 1 0 0 1 2:3 -1 0
4 МакедонијаМакедонија 1 0 0 1 1:3 -2 0
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЧешкаЧешка 1 1 0 0 2:0 +2 3
2 АнглијаАнглија 1 1 0 0 1:0 +1 3
3 ХрватскаХрватска 1 0 0 1 0:1 -1 0
4 ШкотскаШкотска 1 0 0 1 0:2 -2 0
Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 СловачкаСловачка 1 1 0 0 2:1 +1 3
2 ШпанијаШпанија 1 0 1 0 0:0 0 1
2 ШведскаШведска 1 0 1 0 0:0 0 1
4 ПолскаПолска 1 0 0 1 1:2 -1 0
Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ПортугалијаПортугалија 1 1 0 0 3:0 +3 3
2 ФранцијаФранција 0 0 0 0 0:0 0 0
2 ГерманијаГерманија 0 0 0 0 0:0 0 0
4 УнгаријаУнгарија 1 0 0 1 0:3 -3 0