Најнови вести

Табела

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификации за Лига на шампиони
1 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 22 13 7 2 31:13 +18 46
UEFA Conference League Qualification
2 ШкупиШкупи 22 12 6 4 45:23 +22 42
UEFA Conference League Qualification
3 ШкендијаШкендија 22 11 8 3 29:16 +13 41
4 СилексСилекс 22 11 5 6 36:27 +9 38
5 Брегалница ШтипБрегалница Штип 21 8 8 5 24:19 +5 32
6 Македонија ЃПМакедонија ЃП 1 22 7 8 7 24:22 +2 29
7 ТиквешТиквеш 1 21 8 4 9 26:26 0 28
8 РаботничкиРаботнички 22 7 3 12 25:37 -12 24
Бараж за опстанок
9 Академија ПандевАкадемија Пандев 22 5 5 12 26:27 -1 20
Бараж за опстанок
10 СкопјеСкопје 22 2 8 12 8:33 -25 14
Испаѓање
11 ПобедаПобеда 22 3 4 15 15:46 -31 13
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Conference League Qualification
Бараж за опстанок
Испаѓање