Најнови вести

Табела

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификации за Лига на шампиони
1 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 8 8 0 0 18:2 +16 24
Квалификации за Конференциска лига
2 СилексСилекс 7 4 2 1 12:7 +5 14
Квалификации за Конференциска лига
3 ШкендијаШкендија 7 3 3 1 8:5 +3 12
4 Брегалница ШтипБрегалница Штип 1 7 3 2 2 6:4 +2 11
5 ШкупиШкупи 1 7 3 2 2 11:7 +4 11
6 ТиквешТиквеш 2 8 3 1 4 10:13 -3 10
7 Македонија ЃПМакедонија ЃП 1 7 2 2 3 8:7 +1 8
8 Академија ПандевАкадемија Пандев 1 8 2 1 5 11:10 +1 7
Бараж за опстанок
9 РаботничкиРаботнички 1 7 2 1 4 5:15 -10 7
Бараж за опстанок
10 СкопјеСкопје 1 7 1 1 5 2:13 -11 4
Испаѓање
11 ПобедаПобеда 2 7 1 1 5 3:11 -8 4
Квалификации за Лига на шампиони
Квалификации за Конференциска лига
Бараж за опстанок
Испаѓање