Најнови вести

Табела

Серија A
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 НаполиНаполи 7 5 2 0 15:5 +10 17
Лига на шампиони
2 АталантаАталанта 7 5 2 0 11:3 +8 17
Лига на шампиони
3 УдинезеУдинезе 1 7 5 1 1 15:7 +8 16
Лига на шампиони
4 ЛациоЛацио 3 7 4 2 1 13:5 +8 14
Лига Европа
5 МиланМилан 2 7 4 2 1 13:8 +5 14
Квалификации за Конференциска лига
6 РомаРома 1 7 4 1 2 8:7 +1 13
7 ИнтерИнтер 1 7 4 0 3 13:11 +2 12
8 ЈувентусЈувентус 7 2 4 1 9:5 +4 10
9 ТориноТорино 7 3 1 3 6:7 -1 10
10 ФиорентинаФиорентина 1 7 2 3 2 7:6 +1 9
11 СасуолоСасуоло 2 7 2 3 2 5:8 -3 9
12 СпецијаСпеција 3 7 2 2 3 7:11 -4 8
13 СалернитанаСалернитана 3 7 1 4 2 10:8 +2 7
14 ЕмполиЕмполи 2 7 1 4 2 6:7 -1 7
15 ЛечеЛече 2 7 1 3 3 6:8 -2 6
16 БолоњаБолоња 4 7 1 3 3 7:10 -3 6
17 ВеронаВерона 3 7 1 2 4 6:13 -7 5
Испаѓање
18 МонцаМонца 2 7 1 1 5 4:14 -10 4
Испаѓање
19 КремонезеКремонезе 1 7 0 2 5 5:14 -9 2
Испаѓање
20 СампдоријаСампдорија 1 7 0 2 5 4:13 -9 2
Лига на шампиони
Лига Европа
Квалификации за Конференциска лига
Испаѓање