Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ЛионЛион 6 5 1 0 16:5 +11 16
Квалификациски плејоф
2 Глазгов РенџерсГлазгов Ренџерс 6 2 2 2 6:5 +1 8
Конференциска лига
3 Спарта ПрагаСпарта Прага 6 2 1 3 6:9 -3 7
4 БрондбиБрондби 6 0 2 4 2:11 -9 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Конференциска лига
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 МонакоМонако 6 3 3 0 7:4 +3 12
Квалификациски плејоф
2 Реал СосиедадРеал Сосиедад 1 6 2 3 1 9:6 +3 9
Конференциска лига
3 ПСВ АјндховенПСВ Ајндховен 1 6 2 2 2 9:8 +1 8
4 СК Штурм ГрацСК Штурм Грац 6 0 2 4 3:10 -7 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Конференциска лига
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Спартак МоскваСпартак Москва 1 6 3 1 2 10:9 +1 10
Квалификациски плејоф
2 НаполиНаполи 1 6 3 1 2 15:10 +5 10
Конференциска лига
3 Лестер СитиЛестер Сити 2 6 2 2 2 12:11 +1 8
4 ЛегијаЛегија 6 2 0 4 4:11 -7 6
Плејоф
Квалификациски плејоф
Конференциска лига
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Ајнтрахт ФранкфуртАјнтрахт Франкфурт 6 3 3 0 10:6 +4 12
Квалификациски плејоф
2 ОлимпијакосОлимпијакос 6 3 0 3 8:7 +1 9
Конференциска лига
3 ФенербахчеФенербахче 6 1 3 2 7:8 -1 6
4 АнтверпенАнтверпен 6 1 2 3 6:10 -4 5
Плејоф
Квалификациски плејоф
Конференциска лига
Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ГалатасарајГалатасарај 6 3 3 0 7:3 +4 12
Квалификациски плејоф
2 ЛациоЛацио 6 2 3 1 7:3 +4 9
Конференциска лига
3 Олимпик МарсејОлимпик Марсеј 6 1 4 1 6:7 -1 7
4 Локомотива МоскваЛокомотива Москва 6 0 2 4 2:9 -7 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Конференциска лига
Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 6 3 2 1 6:4 +2 11
Квалификациски плејоф
2 БрагаБрага 6 3 1 2 12:9 +3 10
Конференциска лига
3 МидтјиландМидтјиланд 6 2 3 1 7:7 0 9
4 ЛудогорецЛудогорец 6 0 2 4 3:8 -5 2
Плејоф
Квалификациски плејоф
Конференциска лига
Група Г
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Баер ЛеверкузенБаер Леверкузен 6 4 1 1 14:5 +9 13
Квалификациски плејоф
2 БетисБетис 6 3 1 2 12:12 0 10
Конференциска лига
3 СелтикСелтик 6 3 0 3 13:15 -2 9
4 ФеренцварошФеренцварош 6 1 0 5 5:12 -7 3
Плејоф
Квалификациски плејоф
Конференциска лига
Група Х
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Вест ХемВест Хем 6 4 1 1 11:3 +8 13
Квалификациски плејоф
2 Динамо ЗагребДинамо Загреб 6 3 1 2 9:6 +3 10
Конференциска лига
3 Рапид ВиенаРапид Виена 1 6 2 0 4 4:9 -5 6
4 ГенкГенк 1 6 1 2 3 4:10 -6 5
Плејоф
Квалификациски плејоф
Конференциска лига