ФОТО: Горан Пандев побара „тишина“ по поразот од Бугарија

Горан Пандев насловна

Македонија загуби на последниот натпревар од Лига Ц во Лигата на нации. Бугарија гостуваше во Скопје и го искористи црвениот картон на Тодор Тодороски за да слави минимална победа.

По дуелот имаше големо незадоволство кај фановите, кои очекуваа победнички крај на групната фаза. Благоја Милевски порача дека сме одиграле задоволително во овогодишното издание на Лигата на нации и дека сме на „вистинскиот пат“. 

Така не мисли легендарниот Горан Пандев. Иконата на македонскиот фудбал се огласи преку социјалните мрежи и порача „тишина“.

Состави

Благоја Милевски

4-4-2

    Mladen Krstajic

    4-4-2