Најнови вести

Табела

Бундеслига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 ШтутгартШтутгарт 3 5 4 0 1 17:7 +10 12
Лига на шампиони
2 Баер ЛеверкузенБаер Леверкузен 1 4 3 1 0 13:5 +8 10
Лига на шампиони
3 Баерн МинхенБаерн Минхен 1 4 3 1 0 11:4 +7 10
Лига на шампиони
4 РБ ЛајпцигРБ Лајпциг 1 4 3 0 1 13:4 +9 9
Лига Европа
5 ХофенхајмХофенхајм 4 3 0 1 10:6 +4 9
UEFA Conference League Qualification
6 ВолфсбургВолфсбург 4 3 0 1 7:5 +2 9
7 Борусија ДортмундБорусија Дортмунд 4 2 2 0 8:5 +3 8
8 Унион БерлинУнион Берлин 4 2 0 2 9:7 +2 6
9 Ајнтрахт ФранкфуртАјнтрахт Франкфурт 4 1 3 0 4:3 +1 6
10 ФрајбургФрајбург 4 2 0 2 5:10 -5 6
11 ХајденхајмХајденхајм 4 1 1 2 8:9 -1 4
12 Вердер БременВердер Бремен 4 1 0 3 6:9 -3 3
13 БохумБохум 4 0 3 1 4:9 -5 3
14 Борусија МенхенгладбахБорусија Менхенгладбах 4 0 2 2 8:12 -4 2
15 АугсбургАугсбург 4 0 2 2 7:12 -5 2
Плејоф за испаѓање
16 КелнКелн 4 0 1 3 3:7 -4 1
Испаѓање
17 Мајнц 05Мајнц 05 1 4 0 1 3 3:12 -9 1
Испаѓање
18 ДармштадтДармштадт 1 5 0 1 4 6:16 -10 1
Лига на шампиони
Лига Европа
UEFA Conference League Qualification
Плејоф за испаѓање
Испаѓање