ВИДЕО: „Енфилд“ во шок – Милан со две „страшни“ тимски акции прави пресврт во Ливерпул

Екипата на Милан има сензационална предност по првите 45 минути од натпреварот против Ливерпул, во рамки од првото коло од Лигата на шампионите. 

Англискиот гигант имаше тотално доминација уште од стартот, и во деветата минута поведе преку Арнолд, но во самиот финиш за само ДВЕ минути „росонерите“ со две „страшни“ тимски акции го шокираа домаќинот и поведоа со 1-2.

Стрелец на израмнувачкиот гол беше Анте Ребиќ, додека пресвртот го потврди Диаз во 44. минута. Претходно, во 14. минута Салах не реализира удар од единаесет метри. 

Состави

Јирген Клоп

4-4-2

    Стефано Пиоли

    4-4-2