ВИДЕО: Елмас „експлодира“ и по ЕДИНАЕСЕТ секунди го стресе Спартак!

Македонскиот фудбалски репрезентативец Ељиф Елмас „експлодира“ на „Диего Армандо Марадона“, откако по само единаесет секунди ја погоди мрежата на Спартак Москва.

Во рамки од второто коло на Лигата на Европа, „наполитанците“ моќно го отворија дуелот со рускиот тим и експресно го отворија резултатот, откако Елмас ја искористи грешката на гостинската одбрана и ја закова топката во мрежата на Максименко.

  • Голот на Елмас против Спартак Москва: 

За македонскиот репрезентативец вечерашниот гол е негов втор оваа сезона во дресот на Наполи, а прв на меѓународна сцена. Претходно, реализираше против Венеција во Серија А.

Состави

Лучијано Спалети

4-4-2

    Rui Vitoria

    4-4-2