ВИДЕО: Динамо „жртва“ на глупоста на Теофил-Катерине, Антонио го искористи подарокот

Антонио

Динамо Загреб има негатива по првиот дел против Вест Хем, благодарение на катастрофалната грешка на Кевин Теофил-Катерине.

Домашниот дефанзивец ја врати топката до својот голман, но таа заврши во нозете на Микаил Антонио. Голгетерот немаше проблеми да го доведе својот тим во водство по 22 минути игра.

  • Голот на Антонио против Динамо Загреб: 

„Чеканите“ имаа повеќе од играта и заслужено се во позитива против хрватскиот првак.

Македонските интернационалеци Аријан Адеми и Стефан Ристовски го започнаа мечот од првата минута.

Состави

Damir Krznar

4-4-2

    David Moyes

    4-4-2