ВИДЕО: Барди одново стрелец за Трабзон, погоди кај Анкарагучу

Енис Барди се запиша во листата на стрелци на денешниот дуел меѓу Трабзонспор и Анкарагучу.

Македонскиот фудбалер одлично одговори на еден центаршут по земја и ја заби топката во домашната мрежа. Тоа донесе предност за гостите во 70. минута од натпреварот.

За играчот за врска ова е трета реализација во тековната сезона во Суперлигата, а еден гол постигна и во Лига Европа. 

Состави

Omer Erdogan

4-2-3-1

    Abdullah Avci

    4-2-3-1